Dizel Partikül Filtresi Nedir?

Dizel Partikül Filtresi dizel yakıtlı araçların egzoz gazı içindeki zararlı atık kurum ve küllerin atılmasını en aza indirmek için kullanılan filtredir.

Partikül Filtresi Dolunca Ne Olur?

Dizel Partikül filtresi dolunca gösterge panelinde motor arıza lambası veya partikül filtresi ikaz ışığı yanar. Arıza lambası yandıktan sonra devam ettiğiniz taktirde araç kendine korumaya alacaktır. Bu durumda aracınızı düşük performans ile kullanırsınız çekiş düşer. Araç acilen servise götürülmelidir, yakıt sarfiyatı artar, egzoz kokusu artar  egzos gazı rahat çıkamayacağı için turboya zarar verir.

Dizel Partikül Filtresi (DPF) neden tıkanır?

Sakin ve düşük hız kullanımı, şehir içi sürekli dur kalk yapmak Partikül Filtresinin tıkanmasının başlıca sebebidir.

Otomobil üreticilerinin araçları şehir içi kullanım yapacak müşterilerine dizel yerine bir benzinli araba seçmelerini tavsiye etmesinin asıl nedeni de budur.

DPF’nin dolmasının diğer bir sebebi ise kalitesiz mazot kullanmaktır. Türkiye’de Mazot kalitesinin çok iyi olduğu söylenemez.

DPF’nin tıkanmasına sebep olan son husus ise kaliteli ve doğru yağ kullanmamaktır. -Bazı yağlar filtreleri egzoz gazına karışarak filtrelerden gerçekten filtreleri engelleyebilecek katkı maddeleri içermektedir.

Kesin çözüm ise Dizel Partikül Filtresinin iptal edilmesidir.  

Eğer profesyonel bir Dizel Partikül Filtresi iptali sunan bir işletmeye bu işlemi yaptırırsanız ömür boyu bir daha aracınızın Dizel Partikül Filtresi dolmayacak ve bu parçayla ilgili hiç bir arıza vermemektedir. Firmamız olarak bu işleme ömür boyu garanti vermekteyiz.

 

Dizel Partikül Filtresi iptali sonrası muayeneden geçebilir miyim?

Bu işlemi profesyonel yapan Firmalarda yaptırırsanız %100 sorunsuz geçersiniz.

Bu işlem aracınıza 1 kere yapılır ömür boyu birdaha sorun yaşamassınız.

Profesyonel ekip ve lisanslı cihazlarımız ile yapılan işlem aracınıza zarar vermez.

Dizel Partikül Filtre sorunlarını garantili sonuca ulaşmak ve ayrıntılı bilgi almak için 0554 972 69 48 arayabilirsiniz.

 


Araç yazılım ve kalibrasyon alanında aracınıza , DPF(Partikül filtresi), Adblue,EGR hata çözümleri profesyonel, lisanslı, güncel ekipmanlarımızla araç yazılımı ile ilgili hizmetler sunuyoruz.